شیوه کار جکوزی خانگی

 

روش کار جکوزی آپارتمانی
جکوزی ها گونه های متفاوتی دارا هستند که پیشتر بصورت همگانی صرفا شناخته می شدند و در مکان هایی مثل استخر ها و یا این که تیم های ورزشی بیش تر ساخته می شدند و امروزه با به کار گیری از تکنیک های مهندسی در قالب جکوزی های خانگی با بعد ها فراوان کوچکتر نیز ساخته میگردند .

صرف حیث از مقدار و بزرگی و کوچکی این جکوزی ها مکانیسم کاری جکوزی را نمیتوان تفاوت متعددی با استخر ها گذاشت . نسبتاً یک جکوزی با به عبارتی استاندارد های لوله کشی و فیلتراسیون استخرها کار می نماید و صرفا در چندین موضوع تفاوت هایی با نیز دارا هستند که همین تفاوت ساختاری سبب تولید فشار و خروجی متعدد آب به داخل وان جکوزی می شود .

همانطور که پمپ آب استخر را می مکد و بعداز آنکه از روش لوله هایی این آب به غربال و یا این که تصفیه منزل هایی وارد می شود و تصفیه می شود و مجددا به وسیله به عبارتی پمپ و یا این که پمپ دیگری وارد مدار محل ورود استخر می شود و در این راستا به جز این‌که آب تصفیه می شود احتمال دارد پاره ای نیز گرم شود و یا این که کلر و مواد ضد عفونی کننده و یا این که گاز و اکسیژن و گند زدا و . . . به آن بیشتر شود , جکوزی هم به همین ترتیب فعالیت می نماید .

در واقع جکوزی نیز بواسطه یک یا این که دو پمپ عملیات مکش آب را از خروجی های منحصر به فرد در وان های جکوزی انجام می‌دهد و در این سمت با انتقال آب مکیده شده به غربال و یا این که تصفیه منحصربه‌فرد آب را تصفیه و آن گاه با سوق‌دهی در راستای المنت های منحصر به فرد و یا این که مشعل حرارتی آب گرم شده و مجدد وارد وان جکوزی بواسطه پمپ می شود و در‌این بین اقداماتی مایحتاج بر روی آب در فرآیند گوناگون و بسته به قابلیت و امکان های جکوزی خانگی اعمال می شود .

اما با تمام این شباهت ها می بایست یکسری تفاوت با اهمیت را فی مابین جکوزی و استخر بر شمرد که از آن پاراگراف می شود به رسیدگی اکثر و تصفیه توانمند خیس برای جکوزی اشاره کرد .

در واقع آب جکوزی مضاعف کمتر از یک استخر است و گرمای آن به مراتب فراتر است . جت ها یا این که هیدرو جت ها عملیات ماساژ تن را انجام میدهند که‌این مسئله منجر می شود که چربی تن و آلاینده های پوستی بخش اعظم وارد آب شود . از این رو بایستی تصفیه منزل و یا این که غربال در حیث گرفته شده برای جکوزی کار آمد خیس و حاذق خیس از استخر در لحاظ گرفته شود و خیلی زودتر کار شستشو و یا این که بکفاش جکوزی نسبت به استخر صورت بپذیرد .

دومی تفاوت اصلی در عملیات جکوزی با استخر فشار آب وارداتی به حوضچه جکوزی هست . اصولا این فشار آب است که عملیت ماساژ را انجام می‌دهد و می بایست به شکلی باشد که اقتدار واجب را برای ماساژ دهی داشته باشد و این در حالی است که استخر نیازی به‌این اندازه از فشار آب ندارد .

در مسیر آب جکوزی با تعبیه هیدرو جت ها و شیر هوا ترتیبی اتخاذ شده‌است تا آب با مقدار مشخص و معلوم و اما قابل تنظیمی با هوا مخلوط و ادغام شود . مخلوط هوا و آب سبب ساز ریز خیس شدن مولکول های آب و فراتر رفتن اندازه فشار آب می شود . ارگانیک است که هر چه مقدار هوا عمده باشد اندازه اقتدار و خروجی آب یا این که فشار آب اکثر نیز می شود .

اساسا این هیدورجت ها میباشند که با تهیه و تنظیم دستور شیر هوا مبادرت به ترکیب کردن هوا با آب می نمایند و آن را با فشار دوچندان و در سمت متلاطم کردن آب جکوزی وارد حوضچه جکوزی می نمایند .

گونه های جکوزی خانگی
امروزه تنوع متعددی در تولید جکوزی های خانگی موجود هست . مسلما نمیتوان در یک مطلب کلیه گونه های جکوزی ها را تشریح کرد . آنچه که اهمیت دارااست گزینش جکوزی بر طبق بعضی از قابیلت ها و همینطور مقدار جکوزی است .


برچسب‌ها: ،

بازدید:

[ ]