انتخاب اول انتخاب اول .

انتخاب اول

پمپ آب چه طور کار می نماید


برای انتقال و نقل و انتقال سیالات و مایعات از وسیله ای به اسم پمپ به کار گیری می شود . پمپ ها با دقت به گونه همت و طریق انتقال انرژی از پمپ به سیال , به دو مدل پمپ های دینامیکی و جا به جایی مثبت تقسیم میگردند .

پمپ ها در ساختار و بعدها گوناگون در صنعت های متعدد مثل پمپ بنزین , پمپ استخراج نفت , پمپ آب ماشین کاربرد دارا هستند . پمپ آب جهت جا به جایی و تقویت فشار آب در مصارف خانگی , صنعتی و کشاورزی مورد استعمال قرار میگیرد . در خبر نامه دماپویا درمورد ساختار پمپ آب , اشکال آن و این‌که پمپ آب چه‌گونه کار می نماید مورد بررسی قرار داده و به شما سفارش می‌کنیم که‌این مقاله را با ما دنبال نمائید .


کارکرد خودکار پمپ آب
برای در اختیار گرفتن جریان آب پمپ و خودداری از انقطاع و وصل شدن جریان آب از جایگاه , پنج راهی , دکمه خود کار و مرجع هوا به کارگیری می شود . ولی امروزه به جای این چهار قطعه می توان از دکمه خود کار دیجیتال یا این که ست در دست گرفتن جهت در اختیار گرفتن نوسانات و تهیه شدت جریان آب استعمال می نمایند .

ست در دست گرفتن روی پمپ آب خانگی نصب می شود و طریق سعی آن به‌این صورت است که به هنگام گشودن شیر آب , ست در اختیار گرفتن آغاز به کار کرده و پمپ را روشن میکند و تا زمانیکه شیر آب گشوده است پمپ هم روشن می‌ماند و فشار آب را اثبات نگه می‌دارد و وقتی که آب شهری جدا باشد و به پمپ آب نرسد به صورت خودکار پمپ را از مدارخارج نموده و بنابراین سبب ساز کاهش استهلاک و پرهیز از سوختن پروانه و الکتروموتور پمپ آب می شود .

از خصوصیت های دیگر دکمه خودکار پمپ آب این است که نیاز به تهیه و لوله کشی بیشتر ندارند . در هنگام نصب سوییچ اتومات پمپ بایستی فشار پمپ آب , یک توشه از فشار ست در دست گرفتن بیشتر باشد به همین علت می بایست به سایز و توان ست در اختیار گرفتن دقت نمود که با فشار تولید شده به وسیله پمپ تهیه شود .

به عنوان مثال شما می‌توانید ست در دست گرفتن را روی 1 . 2 تا 1 . 5 توشه تهیه و تنظیم نمائید , زمانی که فشار آب محل ورود کمتر از این مقدار شود پمپ آب به صورت خودکار پس از یک سری ثانیه خاموش می شود . با نصب ست در اختیار گرفتن , پمپ آب به صورت اتومات کار می‌نماید .

پمپ آب چه‌طور کار می کند
با توسعه شهرها و ترقی معاش استعمال از پمپ آب جهت مصارف خانگی , صنعتی و کشاورزی برای انتقال و نقل و انتقال آب بیشتر شده و پمپ آب وسیله ای برای آسایش و رفاه در معاش روزانه به حساب آورده می شود . پره های پمپ آب یا این که پروانه , محور و سیستم آب بندی داخل محیط ی پمپ قرار دارا هستند .

پمپ انرژی مکانیکی خویش را الکتروموتور اخذ مینماید , با ورود سیال به درون محیط پمپ , پروانه آغاز به چرخیدن مینماید و با چرخش پره ها انرژی جنبشی خویش را به سیال در حالا عبور درون محظفه انتقال میدهد , در فیض سیال در اکنون عبور انرژی بیشتری پیدا کرده و با سرعت و فشار بیشتری پمپاژ می شود .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۴:۳۵ توسط:آرین موضوع: بخش مقالات نظرات (0)