گونه های لوله کشی ساختمان

گونه های لوله کشی ساختمان
لوله کشی ساختمان , یک کار خیلی تخصصیه , احتمال دارد به همین دلیله که ما کمتر به سراغ دونستن مطالبی در این باره می‌ریم , مگر این که با مشکلاتی نظیر نشتی لوله آب , فاضلاب و یا این که مثل اون روبرو بشیم و یا این که بالعکس تصمیم بگیریم , لوله کشی ساختمان رو فعال سازی کنیم.

مصری‌ها , او‌لین مخترعان لوله کشی
او‌لین لوله‌های فولادی گالوانیزه شده , نسبتاً حدود ۱۳۵ سال پیش برای انتقال آب شهر سان‌فرانسیسکو فعال‌سازی شد . ولی هزاران سال قبل‌تر , مردمان برای انتقال جریان آب از خاک رس , سرب , چوب , سنگ‌های حفره‌دار و نظیر اون استعمال می‌کردند .

در صورتی به تاریخ ثبت شده نگاه کنیم , متوجه می‌شیم :

مصری‌ها در ۳۰۰۰ سال پیشین از ولادت , اولی لوله‌های آب رسانی رو با فلز مس , ساخته بودند . ۲۵۰۰ سال پیشین از ولادت , چینی‌ها , با چوب‌های بامبو , انتقال گاز رو انجام می‌دادند . حدود ۲۰۰۰ سال پیشین از به دنیا آمدن , یونانی‌ها , او‌لین اروپایی‌هایی بودند که لوله کشی رو بسط دادند .

اونها از رس آتشی , سنگ شکاف شده و بعضی وقتها برونز برای این خواسته به کار گیری می‌کردند . رومی‌ها و پارسی‌ها ( ایرانی‌ها ) او‌لین قنات‌ها رو ساختند . این جریان , به حالت لوله کشی بدون نقص فقدان , ولی هنوز انواع توسعه یافته ای از انتقال حجم بالایی از مایعات محسوب می شد .


در قرن اولیه , او‌لین لوله های سربی در اروپا ساخته شد و او‌لین سیستم جریان آب شیرین در سال ۱۶۵۲ و با به کارگیری از کنده‌های خالی فضای سبز در بوستون ساخته شد . در ایالت متحده غربی , اکثر اوقات چوب قرمز رنگ , برای ایجاد لوله آیتم به کار گیری قرار می‌گرفت , ولی فلزات ترجیح داده می‌شدند , به دلیل آنکه چوب همواره با فرسایش هوا , خوردگی اسید , وجود حشره و قارچ ملازم بود .


لوله‌های گالوانیزه شده مرتبط با زمانه امروزی در ده سال ۱۸۰۰ ساخته شدند . سال ۱۸۱۵ , ویلیام مورداک , تمام شهر لندن رو با سیستم چراغ زغالی در درحال حاضر سوختن و با به کارگیری از لوله تفنگ‌های غیر قابل به کارگیری , لوله کشی کرد .

وقتی که وی به لوله های فلزی بیشتری نیاز داشت , تنی چند از مخترعان با وی همپا شدند تا شیوه های جدیدی برای ایجاد لوله پیدا نمایند . براین اساس , تامین کننده‌های لوله گالوانیزه , طرق بهبود سعی , کیفیت و در فیض کاهش بها رو ادامه دادند .


در سال ۱۸۹۵ , او‌لین کارگاه تولید کننده لوله فارغ از درز استارت به کار کرد . ایجاد دوچرخه , ماشین و کشف اصلی ترین رسوبات روغنی نیز تقاضای ایجاد این لوله ها رو ارتقاء بخشید , به گونه ای که از سال ۱۸۵۸ تا ۱۹۰۰ , دست کم دو میلیون فوت لوله فولادی ساخته شد .

چرا به لوله کشی اصولی تاکید می‌شود؟

اگر‌چه اکنون , انجام لوله کشی به نحوه اصولی و صحیح , دوچندان واضح به حیث می‌رسه , ولی در واقعیت , در‌حالتی که شغل های مرتبط با لوله کشی , به امداد متخصص ها زبده و حرفه ای انجام نشه , ساختمان در گیر اشتباهات بزرگی می‌شه , به نحوی که می‌تونه خسارات شدیدی تولید کنه : نشتی لوله های توکار آب و فاضلاب , به دیوارها و کف منزل سرایت می‌کنه و موجب از میان رفتن , لایه های گچ , رنگ , می‌شه و در غایت چه بسا از دربین رفتن دیوار و سقف رو به ملازم خواهد داشت .


زمان لوله کشی ساختمان
این سوال تا حدی کلی می‌باشد : لوله کشی ساختمان , موردها متفاوتی رو دربرگیرنده می‌شه :

  • لوله کشی سرد و گرم
  • لوله کشی پنج لایه
  • لوله کشی موتورخانه
  • لوله کشی مرجع آب
  • لوله کشی فاضلاب
  • لوله کشی شوفاژ و پکیج
  • نصب شیرآلات 

کلیه این مورد ها اشاره شده , هنگامی آیتم نیازه که قصد ساختن یک ساختمان رو دارید , پروانه ساختمان سازی حاضره و از سازمان آب و گاز , جواز اخذ انشعاب رو اخذ کردید

لوله کشی‌های متبوع در روند پی‌ریزی ساختمان , محکم کاری و ساختن دیوارها و فضای داخلی ساختمان انجام می‌شه و در حالتی‌که قرار به لوله کشی روکار داشته باشید , بایستی اینکار رو به بعداز اتمام کار ساختمان سازی موکول نمائید .

نصب شیرآلات , روشویی , دستشویی اهل ایران و خارجی نیز در روند نقطه نهایی کار قابل اجرا می باشد . البته گه گاه به عارضه ها زیادی , مانند معضلات ساختمان , تغییر و تحول در دکورا سیون ساختمان و افزودن بخش‌های نو , گشوده نیز به لوله کشی نیاز می‌شه .

بها سرویس ها لوله کشی
به طبع این سوال نیز زیاد کلی است , به این دلیل‌که سرویس ها لوله کشی , اشخاص کارشناس زبده و مواد و مصالح , تمامی گوناگون می‌باشند .


برچسب‌ها: ،

بازدید:

[ ]