انتخاب اول انتخاب اول .

انتخاب اول

اهمیت داشتن یک کبد تندرست

اهمیت داشتن یک کبد تندرست

کبد اندام سم‌زدایی تن بشر است بدین مضمون‌ که مسئولیت حذف سموم زیان آور و متابولیت های هورمونی را بر عهده دارااست .

امروزه , کارایی نامناسب کبد به قوانینی شایع تبدیل شده‌است که دست اندرکاران متفاوتی نظیر مواد شیمیایی موجود هوا , رژیم غذایی ناسالم , آب کثیف و آلاینده های دیگر میتوانند در این مورد نقش داشته باشند .

در فاز نخستین سموم خنثی شده و به صفرا منتقل می گردند . همینطور احتمال دارد به حالت محلول در آب به همگی ساماندهی شوند . آن گاه از روش ادرار تن را ترک می نمایند . در صورت لزوم سموم به صورت شیمیایی فعال تر در می‌آیند که از ماده کلیدی سمی تر است . این سموم در فاز دوم به ترکیبات معدنی , اسیدهای آمینه , یا این که ترکیبات بیوشیمیایی دیگر تجزیه می‌شوند .

فاز دوم سم زدایی کبد دربرگیرنده یک فرآیند می‌باشد که در آن مواد سمی تغییر‌و تحول صورت پیدا می نمایند و به مواد سمی دیگر تبدیل می گردند . بعد از آن از روش صفرا و همه ها و مثانه دفع میگردند . درین سطح مواد دارویی , مواد افزودنی مضرو سموم تولیدی باکتری های روده از میان می‌روند . همینطور در‌حالتی که که استروژن و هورمون های استروئیدی بیشتراز حد در تن باشند در‌این فاز تن را ترک می نمایند .


هورمون های نامتعادل

یک کدام از عملکردهای کلیدی کبد تجزیه و حذف هورمون های بیشتر در تن است . کارایی نامناسب کبد می‌تواند موجب گردش مجدد این هورمون ها در خون و تبدیل شدن آن‌ها به اشکالی سمی‌تر شود .


صیفی جات دریایی مثل واکامه و کونبو و هیجیکی و همینطور جلبک هایی نظیر اسپیرولینا که دربردارنده آلژینات می باشند در حفظ از کبد در قبال سموم محیطی و تشعشعات موءثر میباشند .
مخمرها تغذیه کبد را مهیا می نمایند . آنان یک مبداء خوب از پروتئین ها و ویتامین B و اسید فولیک میباشند .
زانول لسیتین با سوخت و ساز چربی از بیماری هایی مثل کبد چرب خودداری می نماید .
آب گرم با لیمو در حالتی که که هر روز استفاده شود به تطهیر کبد و همینطور امداد به تمامی ها برای از در بین بردن سموم موءثر است .

ارتقا وزن

چه بسا در حالتی که شخصی یک رژیم غذایی تندرست را دنبال نماید و به صورت منظم ورزش نماید , کاهش وزن در شکل کارایی غیرمناسب کبد میتواند به دشواری بالا رفتن از کوه باشد .


خستگی

خستگی فارغ از علتی معین نشانه ای نا مفهوم است که می‌تواند به عوارض متمایز صورت بگیرد . کارایی غیر مناسب کبد می‌تواند یکی این عارضه ها باشد . حس خستگی مداوم به رغم استراحت کافی احتمال دارد علامتی از افت سالم کبد باشد .

سبزینه یا این که کلروفیل جانور در صیفی جات این امکان را دارااست که تن را درمقابل مواد سرطان زا مشتمل بر غذاها یا این که دیگر موادی وارد تن میگردند , از شما مراقبت نماید . کبد سلامت خون را تصفیه کرده و آن را از دید بیوشیمیایی خنثی می نماید آن‌گاه با اضافه کردن کلروفیل مواد سمی زا را از در میان میبرد .


هوس های غذایی

هوس های غذایی کار کشته برای کربوهیدرات های پالایش شده و شکر میتواند به بی تعادل های هورمونی و تراز قند خون اشاره داشته باشد . نقص‌ در تلاش کبد اکثر وقت ها یکی عوارض ریشه ای این حالت است .

امروزه , اشخاص بخش اعظمی در معرض سموم و آلاینده های گوناگون در هوا قرار دارا هستند . کبد احتمال دارد بضاعت رسیدگی به اندازه فراوان آلاینده هایی که روزمره با آن‌ها مواجه هستیم را نداشته باشد . این مواد شیمیایی میتوانند در تولیدها زیبایی , دود , بنزین , رنگ , تولید ها شوینده و تمیز کننده خانگی , و اکثری مکان های دیگر وجود داشته باشند .


شبدر قرمز‌رنگ که به طور کامل کننده دردست است , یک گیاه دارویی دوچندان توانمند به حساب آورده می شود . شبدر قرمز‌رنگ قادر است به حذف سموم نه فقط از کبد , بلکه طحال و سیستم لنفاوی هم یاری دهد .

یکی‌از اصلی ترنی آنتی اکسیدان های اسیدآمینه ای , گلوتاتیون است . گلوتاتیون توسط خویش تن تشکیل شده و به صورت ارگانیک هم در مواد غذایی مانند سیر , پیاز , مارچوبه , هندوانه , خربزه درختی , آووکادو و قارچ موجود هست .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۹:۳۶ توسط:آرین موضوع: بخش مقالات نظرات (0)