نکات حساس در تعمیر ماشین لباسشویی

ماشین‌های لباسشویی به هر علتی امکان دارد با معضلات زیادی مواجه شوند . گاه میتوانید خودتان در خانه تا جایی که ممکن است مبادرت به تعمیر ماشین لباسشویی فرمائید .

ماشین لباسشویی روشن نمی شود

اعم از رایج‌ترین مشکلاتی که در ماشین‌های لباسشویی پیدایش می کند می‌توان به روشن نشدن دستگاه اشاره داشت . علل زیادی می توانند موجب روشن نشدن خودرو لباسشویی شوند , از این رو رفع نقص‌ روشن نشدن لباسشویی هم شغل های زیادی نیاز داراست .

بررسی برق ماشین لباسشویی

اولیه کاری که بایستی انجام دهید , بازنگری برق ماشین لباسشویی است . در آغاز پریز برق را بررسی نمائید و مطمئن گردید که پریزی که دوشاخه‌ی خودرو لباسشویی به آن متصل است , کاملاً برق دارااست . بعد سیستم برق خویش ماشین لباسشویی را باز بینی فرمایید تا در صورتی مشکلی در آن موجود است با رفع آن ماشین لباسشویی روشن شود .

بررسی دکمه درب ماشین لباسشویی

چنانچه که در پریز برق و در سیستم برق ماشین لباسشویی مشکلی وجود نداشت , موردی که بایستی آنالیز فرمایید دکمه درب اتومبیل لباسشویی است . سیستم ماشین لباسشویی به گونه‌ای است که در‌صورتی‌که درب آن گشوده بماند یا این که در مجموع پیغام مسدود شدن درب برای مغز ماشین لباسشویی ارسال نشود , روشن نخواهد شد .

باز نگری سوختگی موتور

آیتم دیگری که احتمال دارد بازدارنده از روشن شدن ماشین لباسشویی گردد , فساد و یا این که سوختگی موتور است . برای ارزیابی موتورهای تسمه‌ای , همت فرمائید تسمه‌های متحرک و همینطور پمپ را از موتور انقطاع فرمائید .

البته برای ارزیابی موتورهای فارغ از تسمه یا این که به عبارتی دایرکت درایو , به جای تسمه و پمپ می بایست کوپلینگ و پمپ را از موتور مستقل فرمائید . بعد از مستقل کردن این دو , میتوانید مراحلی که برای موتور تسمه‌ای قابل انجام بودند را برای این موتور اجرا نمائید . یعنی موتور را فارغ از کوپلینگ و پمپ روشن نمائید . در صورتیکه روشن شد , مشکل یا این که از کوپلینگ یا این که از پمپ است .

تحلیل موفقیت در دست گرفتن

در شکل تندرست بودن موتور و کوپلینگ و پمپ , آیتم دیگری که می بایست گزینه نظارت و باز نگری قرار گیرد , موفقیت در دست گرفتن است . این برد در واقع مغز ماشین لباسشویی است و بخش اعظمی از قطعات ماشین لباسشویی با فرمان این قطعه از ماشین لباسشویی فعالیت‌شان را شروع می نمایند . در واقع , مسئول فعال سازی اکثری از قطعات ماشین لباسشویی موفقیت در دست گرفتن است .

باز نگری دکمه‌ها

در پایان آن که دکمه‌ها را هم بازنگری نمایید . احتمال دارد دکمه‌ی روشن و خاموش یا این که دکمه‌ی زمانسنج با شفت مشغول نشوند و همین دستور موجب روشن نشدن ماشین لباسشویی شود . برای باز نگری دکمه‌ها , ماشین لباسشویی را خاموش کرده و پشت زمان سنج را گزینه آنالیز قرار دهید .

کلید در , همان‌طور که در صدر گفته شد , وسیله‌ای است که اجازه نمی‌دهد که ماشین لباسشویی به هنگام گشوده بودن درب روشن شود و به صورت کلی موتور کار نماید . در واقع این دکمه , در ذیل در قرار گرفته و این وظیفه را بر عهده دارااست که در شکل مسدود شدن بدون نقص درب , برق را برای موتور و زمان سنج وصل نماید .

ارزیابی پمپ تخلیه

قطعه‌ی دیگری که می بایست باز‌بینی فرمایید پمپ تخلیه است . در ماشین‌های لباسشویی , پمپ تخلیه بایستی بعد از انجام شستشو دیگ را تخلیه نماید . چنانچه که دیگ تخلیه نشود , یک کدام از فرایند کار اتومبیل لباسشویی مختل شده و طبیعتاً کارِ اتومبیل لباسشویی به مرحله‌ی آنگاه نمیرسد .

محاسبه شیر آب محل ورود

قطعه‌ی دیگری که آنالیز آن حتمی است شیر آب محل ورود است . از روش شیر آب محل ورود است که آب سرد و همینطور گرم ماشین لباسشویی جهت آبگیری و شستشوی البسه تأمین می گردد . براین اساس در شکل فساد آن , احتمالا یک کدام از فرآیند ماشین لباسشویی اجرا نشوند و ماشین لباسشویی از کار خویش گشوده بماند .

ارزیابی دکمه‌ی زمانسنج

بدون مورد ها فوق , احتمال دارد اختلال کار نکردن زمان سنج ماشین لباسشویی , از دکمه‌ی زمانسنج باشد . این کلید با شفت زمان‌سنج اتصال دارااست , البته گاه احتمال دارد به هر علتی اتصال این کلید با شفت زمان‌سنج جدا شود و نتواند وظیفه‌ی خویش را انجام دهد . به این ترتیب می بایست سوییچ را تحلیل فرمائید و از سالم آن مطمئن گردید .

صدا و لرزش فراوان از آن مشکلاتی است که در اکثری از ماشین‌های لباسشویی پیدایش می کند . برای رفع این خلل , اول موردی که بایستی بررسی نمائید سطح بودن ماشین لباسشویی است . چنانچه که ماشین لباسشویی سطح نباشد , نیز صدا ارتقاء مییابد , نیز لرزش بسیار میشود و نیز آن که توان موتور کاهش پیدا می نماید .

مدام می بایست سه چهارم گنجایش ماشین لباسشویی را لبریز نمایید و ابدا بیشتراز گنجایش خودرو لباسشویی , در آن خرقه قرار ندهید .

اول موردی که بعد از گشوده نشدن درب خودرو لباسشویی بایستی ارزیابی فرمائید قفل درب است . نقش و وظیفه‌ی این قفل این است که اذن ندهد که به هنگام عمل ماشین لباسشویی , بتوان درب ماشین لباسشویی را گشوده کرد .

یک قلاب در ماشین لباسشویی موجود است که به قفل متصل است و در شکل فساد آن احتمال دارد درب گشوده نشود . قلابی که با قفل سرگرم است را پیدا کرده و در شکل فرسودگی آن , مبادرت به تعویض‌اش فرمایید .


برچسب‌ها: ،

بازدید:

[ ]